glamourlady.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie, diecie.

Zdrowie

Zioła na gardło i krtań – naturalne sposoby na problemy z układem oddechowym

Zioła na gardło i krtań – naturalne sposoby na problemy z układem oddechowym

Chrapanie, ból gardła, kaszel, chrypka to tylko niektóre z problemów dotykających układ oddechowy. W takiej sytuacji warto sięgnąć po sprawdzone, naturalne środki, które przyniosą ulgę w tych dolegliwościach. Warto zdecydować się na zioła na gardło i krtań, które nie tylko przynoszą szybką ulgę, ale także wspierają organizm w walce z infekcją oraz odbudowie błon śluzowych.

Zioła na gardło i krtań – szałwia lekarska

Szałwia lekarska to jedno z najbardziej uniwersalnych ziół, które znajdują niezwykle szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej. Szczególnie cennym składnikiem szałwii są garbniki, które wykazują działanie ściągające. Zioła na gardło i krtań działające ściągająco przyspieszają gojenie się błon śluzowych oraz mają właściwości osłaniające. W przypadku dolegliwości gardła i krtani warto sięgnąć właśnie po napary z liści szałwii lekarskiej lub postawić na pastylki do ssania zawierające ten cenny składnik. Szałwia to naturalny środek przeciwbólowy, przeciwbakteryjny, a także i przeciwzapalny.

Mleczko pszczele – wspomagające regenerację błon śluzowych

Zioła na gardło i krtań to nie tylko rośliny, ale także naturalne substancje pochodzenia np. zwierzęcego. Mleczko pszczele to wyjątkowo cenny produkt, który doskonale wspiera regenerację układu oddechowego. Wysoka zawartość witamin, aminokwasów oraz substancji mineralnych sprawia, że błony śluzowe szybciej się goją, a organizm jest bardziej odporny na działanie zewnętrznych czynników. Aby skutecznie wspomóc swoje gardło i krtań, warto stosować mleczko pszczele w formie suplementu diety lub dodać je do herbaty czy innych napojów.

Propolis – naturalny środek do walki z infekcją

To kolejny skarb z pszczelarstwa, który sprawdzi się w walce z problemami gardła i krtani. Propolis to naturalny środek antybakteryjny, przeciwwirusowy oraz przeciwgrzybiczy, który dodatkowo działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Wyjątkowa moc propolisu wynika z faktu, że pszczółka podczas zbierania żywic drzewnych wzbogaca je licznymi enzymami oraz innymi dla człowieka potrzebnymi substancjami. Zioła na gardło i krtań zawierające propolis dostępne są w postaci nalewek, pastylek do ssania, płynów do płukania gardła czy kropli do nosa.

Zioła na gardło – podsumowanie

Współczesny styl życia, zanieczyszczenie powietrza, stres oraz niewłaściwa dieta są tylko niektórymi z czynników wpływających negatywnie na stan naszego układu oddechowego. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o jego zdrowie. Nie ma lepszych i bezpieczniejszych środków do tego niż naturalne zioła na gardło i krtań. Warto sięgnąć po sprawdzone produkty bonifraterskie, które łączą w sobie zioła oraz inne naturalne substancje, wspomagające leczenie oraz regenerację błon śluzowych gardła i krtani. Odpowiednie zioła, regularne płukanie gardła i wspomaganie organizmu suplementami z propolisem czy mleczkiem pszczelim to prosta droga do odzyskania zdrowia i dobrego samopoczucia.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij