glamourlady.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie, diecie.

Lifestyle

Kiedy wymienić poduszkę? Znaki, że nadszedł czas na nową.

Kiedy wymienić poduszkę? Znaki, że nadszedł czas na nową.

Musimy pamiętać o tym, że poduszka to nie tylko element dekoracyjny – ma bardzo ważną rolę, ponieważ odpowiada za prawidłowe podparcie szyi i karku. Jeśli nie spełnia swojego zadania, może doprowadzić do pojawienia się bólu i dyskomfortu. Kiedy zatem dostrzeżemy, że nasza obecna poduszka się nie sprawdza, nie czekajmy – wymieńmy ją na nową. Sprawdź, kiedy należy to zrobić!

Po czym poznać, że poduszka potrzebuje wymiany?

Poduszka znacząco wpływa na jakość naszego snu. Jeśli jest odpowiednio dopasowana i komfortowa, możemy z łatwością się zrelaksować. Mięśnie szyi, które na co dzień są bardzo napięte, zyskują szansę na to, aby w końcu się rozluźnić. Musimy jednak pamiętać o tym, że nawet jeśli dobraliśmy poduszkę, która pasuje do nas w stu procentach, z czasem może ona zacząć tracić swoje właściwości. Wtedy może okazać się, że nie spełnia już swojej funkcji. Jeśli nie zareagujemy, doprowadzimy do pojawienia się bólu w okolicach szyi i karku, a nawet powstania problemów ze snem. Nie ma wątpliwości, że nie jest to zbyt przyjemny scenariusz. Jak go uniknąć? Musimy dowiedzieć się, na co należy uważać, aby w porę wymienić poduszkę na nową.

Główny sygnał, który powinien wzbudzić naszą uwagę, to utrata elastyczności. Po jakimś czasie zauważymy, że poduszka nie jest tak elastyczna i sprężysta jak kiedyś – po zgięciu w pół najpewniej nie wróci do swojej dawnej postaci. To świadczy o tym, że nie jest już w stanie bezpiecznie podpierać naszej szyi. Co więcej, na jej powierzchni mogą pojawić się odkształcenia i wgniecenia, które wzbudzają dyskomfort i uniemożliwiają znalezienie wygodnej pozycji. Jeśli często ją używaliśmy, może się okazać, że ma na sobie rozdarcia lub inne zniszczenia. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ wtedy roztocza czy inne zanieczyszczenia mogą dostać się do środka poduszki. Po długim okresie użytkowania musimy pogodzić się z tym, że najpewniej ma ona na sobie wiele bakterii i drobnoustrojów, które mimo regularnego czyszczenia wciąż mogą tam być.

Co ile wymieniać poduszkę?

Nie można ukryć, że wymiana starej poduszki to coś, czego nie należy odkładać na później. Wiele osób postrzega poduszki jako element dekoracyjny, ale my powinniśmy pamiętać, że to równie istotny artykuł sypialniany co kołdra czy materac. Optymalny czas, przez który możemy korzystać z danej poduszki, to około 2 lata. Po tym okresie możemy przypuszczać, że nie ma ona takich właściwości jak na początku. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby poduszka służyła nam na trochę dłużej, powinniśmy od momentu kupienia jej o nią dbać. Nie zapominajmy o regularnym praniu poszewki – dzięki temu nie będziemy musieli obawiać się, że na jej powierzchni rozwijają się drobnoustroje. Samą poduszkę możemy wietrzyć, gdy pozwala na to pogoda. Możemy nawet zainwestować w specjalny ochraniacz.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Jeśli zabieramy się za wymianę poduszki, warto zwrócić uwagę na to, czy nasze inne artykuły sypialniane też nie wymagają wymiany. Nawet tak długotrwały produkt jak materac może w końcu się zużyć. Warto się tym zainteresować, ponieważ w przypadku starego materaca również będziemy musieli liczyć się z różnymi nieprzyjemnościami. Taki model na pewno nie zagwarantuje nam takiego podłoża snu, na którym będziemy mogli się w pełni zrelaksować. Może dodatkowo wzbudzić ból i dyskomfort i utrudni nam regenerację organizmu. Zapobiegnijmy temu, w porę inwestując w nowy, dopasowany do nas materac Hilding. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli, które są nowoczesne, a do tego niezwykle wytrzymałe, dzięki czemu będą służyć nam na długo.

Poduszka, tak samo jak pozostałe artykuły sypialniane, powinna być do nas odpowiednio dopasowana. Może się jednak zdarzyć, że nawet najlepszy produkt z czasem zacznie tracić swoje właściwości. Wtedy nie zwlekajmy, tylko wymieńmy go na nowy. Inwestując w nową poduszkę, zapewniamy sobie komfort i unikamy wielu nieprzyjemnych dolegliwości! 
 
Artykuł sponsorowany

Udostępnij