glamourlady.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie, diecie.

Zdrowie

Ciągłe zmęczenie? Sprawdź co może być tego przyczyną!

Ciągłe zmęczenie? Sprawdź co może być tego przyczyną!

Każdy z nas chciałby mieć siłę i energię na cały dzień. Niestety, coraz częściej po obudzeniu się czujemy zmęczenie, osłabienie lub na nic nie mamy sił. Taki stan może się utrzymywać kilka godzin i trwać nawet do kilku tygodni. Przyczyn tego zjawiska jest wiele, a oto 5 najczęstszych!

Po pierwsze – nieprawidłowa dieta

Zdrowa dieta to podstawa prawidłowego funkcjonowania człowieka. Niewłaściwy skład posiłków przyczynia się do powstawania niedoborów nie tylko podstawowych składników odżywczych, ale także witamin i minerałów. Oprócz tego zbyt obfite i ciężkostrawne jedzenie na długo zalega w żołądku, co wskutek działania układu przywspółczulnego doprowadza do senności. Podobnie jest w przypadku diet niskowęglowodanowej czy niedożywienia. Zadbajmy zatem o odpowiednio skomponowane posiłki, a z pewnością pozbędziemy się zmęczenia!

Po drugie – zbyt mała ilość snu

Ciągłe zmęczenie najczęściej wynika z niedoboru snu. Wielu z nas chce przedłużyć dobę, śpiąca krócej. W konsekwencji nasz organizm nie jest w stanie się odpowiednio zregenerować, przez co czujemy się nie tylko zmęczeni, ale także nie mamy na nic sił. Rozwiążmy zatem ten problem i ustalmy stały harmonogram snu. Zainwestujmy także w wysokiej jakości podłoże do spania, jak materac Hilding Flamenco lub inne produkty, które są dostępne w ofercie sklepu internetowego SleepingHouse.

Po trzecie – stres

Nie ma co ukrywać – w dzisiejszych czasach jesteśmy przepracowani i zestresowani. Podczas silnego stresu wydziela się kortyzol, który jest hormonem prowadzącym do nadmiernego odczuwania zmęczenia, a nawet wyczerpania. Skutkuje to także rozdrażnieniem, niepokojem, lękiem czy obniżonym nastrojem. Zatem znajdźmy stresogenny i postarajmy się je wyeliminować. Inną opcją jest zrelaksowanie się po powrocie do domu, np. wykonując ulubione czynności, domowe spa czy wypoczywając w komfortowej sypialni. W tym celu przyda się poduszka SleepMed Supreme Pillow, która posiada włókna węglowe. Pozwala ono na eliminację ładunków elektrycznych na powierzchni ciała, przez co pozytywnie oddziałują na redukcję stresu.

Po czwarte – choroby przewlekłe

Ciągłe zmęczenie nie musi wynikać z diety czy stylu życia. W wielu przypadkach źródłem problemu mogą być choroby przewlekłe, które przyczyniają się do nadmiernej senności. Do nich zalicza się m.in. niedoczynność tarczycy, cukrzyca, obturacyjny bezdech senny, przewlekła niewydolność serca czy zespół przewlekłego zmęczenia. W tej sytuacji najlepiej przestrzegać zaleceń lekarza, regularnie przyjmować przepisane leki oraz prowadzić zdrowy styl życia.

Po piąte – menopauza lub antykoncepcja hormonalna

W przypadku kobiet ciągle zmęczenie czy osłabienie wynika ze zmian hormonalnych m.in. na skutek menopauzy lub stosowania antykoncepcji hormonalnej. Nie należy lekceważyć u siebie objawów przewlekłego osłabienia. Najlepiej od razu skontaktować się z lekarzem POZ, który może wykluczyć różnego rodzaju choroby. Jeśli wiemy, że nasz problem wynika ze zmian hormonalnych, to najlepiej skonsultować się ze swoim ginekologiem. Zaleci on właściwe postępowanie zwłaszcza u kobiet w okresie menopauzy.

Przyczyn ciągłego zmęczenia może być wiele, dlatego tak ważne jest ich odkrycie. Wówczas jesteśmy w stanie z nimi walczyć, a tym samym zadbać o prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. A to wiąże się z energią i ogromnymi pokładami energii!
 
 Artykuł sponsorowany.

Udostępnij