glamourlady.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie, diecie.

Zdrowie

Rośliny adaptogenne – co warto o nich wiedzieć?

Rośliny adaptogenne – co warto o nich wiedzieć?

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o roślinach adaptogennych. Co ciekawe, szukają ich nie tylko osoby, które uwielbiają w swoich wnętrzach otaczać się zielenią, ale także ci, którzy do tej pory unikali roślin. W jakie więc rośliny adaptogenne warto zainwestować? Jakie zioła adaptogenne mają znakomity wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi? Na tego typu pytania z pewnością zainteresowani znajdą odpowiedź poniżej.

Magiczne rośliny

Rośliny adaptogenne powszechnie zwane są również magicznymi roślinami, gdyż mają doskonały wpływ na ludzi, którzy je hodują.
Rośliny adaptogenne stosowane są w medycynie tradycyjnej do leczenia stresu, zmęczenia i problemów zdrowotnych. Mają zdolność przystosowania się do różnych środowisk i utrzymania normalnych funkcji ciała i umysłu. Słowo adaptogen pochodzi od łacińskich słów adaptionem- i togene-, co oznacza „adaptować” i „produkować”. Zasadniczo adaptogeny to naturalne substancje, które mają zdolność przystosowywania się do różnych warunków. Co ciekawe coraz częściej decydują się na tego rodzaju rośliny osoby, które do tej pory kompletnie nie miały ręki do roślinności. Wbrew pozorom wystarczy nauczyć się obchodzić z tego rodzaju roślinami, by doskonale służyły człowiekowi przez wiele lat.

Czym są rośliny adaptogenne i jakie są ich zalety? Zioła adaptogenne

Zioła adaptogenne pomagają organizmowi przystosować się do różnych warunków. Należą do nich niektóre popularne zioła, takie jak choćby lukrecja, a także bardziej egzotyczne, takie jak: ashwagandha i maca. Wiele osób przyjmuje adaptogeny w celu złagodzenia stresu lub wsparcia układu odpornościowego. Niektórzy przyjmują adaptogeny jako sposób na poprawę zdrowia i samopoczucia. Zasadniczo przyjmowanie adaptogenu może przynieść wiele korzyści. Adaptogeny są stosowane w leczeniu kilku różnych schorzeń i problemów. Należą do nich bóle stawów, alergie, bezsenność, alergie, zaburzenia miesiączkowania, PMS i chroniczne zmęczenie. Na przykład lukrecja jest doskonałym lekarstwem na ból stawów ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne. Świetnie nadaje się również do pomocy w problemach trawiennych, ponieważ stymuluje układ trawienny. Chociaż adaptogeny mają wiele zastosowań, nie są one powszechnie skuteczne. Jednak nadal warto z nimi eksperymentować, próbując poprawić swoje zdrowie.

Udostępnij