glamourlady.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie, diecie.

Uroda

Wyjaśniamy, jak powiększyć usta makijażem

Wyjaśniamy, jak powiększyć usta makijażem

Kobiety na całym świecie zastanawiają się, jak powiększyć usta makijażem. Nie ulega wątpliwości, że makijaż wykonany perfekcyjnie dodaje pewności siebie i podkreśla urodę w każdej sytuacji.

Powiększanie ust domowymi sposobami

Doskonały wygląd bez względu na okoliczności zapewniają zmysłowe, idealnie podkreślone usta. Można śmiało powiedzieć, że synonimem piękna i marzeniem wielu pań są duże, wydatne usta. Trzeba mieć na uwadze, że nie każda kobieta może cieszyć się wargami pełnymi wdzięku. Niestety co druga kobieta ma małe usta, które są wąskie jak sznurówki. Nie oznacza to jednak, że inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej są jedynym sposobem na powiększenie ust. Przy pomocy makijażowych i pielęgnacyjnych trików można dodać objętości swoim ustom. Na miłą odmianę mogą przygotować się panie, które do tej pory nie malowały ust. Dotyczy to również osób, które po kolorową szminkę sięgały od czasu do czasu. Możesz uwydatnić usta starannie dopracowanym make-upem. Wiedza jak optycznie powiększyć usta może się przydać każdej kobiecie. Na początku wargi należy pokryć podkładem lub korektorem. Później trzeba wykorzystać konturówkę. Kolor konturówki musi być zbliżony do koloru pomadki, którą będziesz chciał zaaplikować.

Malowanie ust

Warto podkreślić, że nowy kontur ust trzeba malować kilka milimetrów poza naturalnymi krawędziami. Nie spiesz się podczas zaznaczania konturu, ponieważ precyzja jest najważniejsza. Całość będzie prezentować się odpowiednio, jeśli linie będą dokładne i równe. Na sam koniec możesz rozetrzeć delikatnie obrzeża pędzelkiem. Wypełniacza możesz użyć, gdy kontury są już dopracowane. Można śmiało powiedzieć, że najszybszą metodą na powiększenie wąskich ust jest błyszczyk. Ciekawym wyborem jest także dobrze napigmentowana jasna pomadka o wykończeniu satynowym. Efekt odwrotny od zamierzonego mogą przynieść ciemne i matowe szminki. W ten sposób zamiast uwydatnić wargi, możesz jeszcze bardziej je pomniejszyć. Postaraj się znaleźć dwa pasujące do siebie kolory, jeśli decydujesz się na satynową, jasną pomadkę.

Dodanie objętości

Na całe wargi możesz nałożyć ciemniejszy kolor, a na środek ust można zaaplikować kolor jaśniejszy. Przy użyciu pędzelka ze spłaszczonym końcem należy rozetrzeć granice między szminkami. Małym ustom objętości doda uzyskany efekt ombre. Efekt głębi możesz też w prosty sposób uzyskać, jeśli użyjesz pomadki w jednym kolorze. Wtedy musisz sięgnąć po bronzer oraz rozświetlacz. Na łuk kupidyna, czyli wcięcie zaraz nad górną wargą nałóż odrobinę rozświetlacza. Z kolei pod środkową część dolnej wargi nałóż bronzer. Tak pomalowane usta powinny zachwycać spektakularnym efektem 3D. Warto dodać, że masaż jest jednym z domowych sposobów na skuteczne powiększenie małych ust. Masaż możesz wykonać przy pomocy kostek lodu lub miękkiej szczoteczki do zębów. W zaledwie kilka chwil uzyskasz miękkie i wyraźnie pełniejsze usta. Joga ust to ciekawy sposób na pielęgnację warg, który w ostatnim czasie mocno zyskał na popularności. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, jak powiększyć usta w domu.

Udostępnij