glamourlady.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie, diecie.

Zdrowie

Na co pomaga lizyna?

Na co pomaga lizyna?

Ludzki organizm jest niezwykle złożony pod kątem budowy oraz funkcjonowania. Każdego dnia koniecznie trzeba do niego dostarczać szereg najróżniejszych substancji odżywczych, które zapewniają mu możliwość prawidłowej pracy. Często jednak wielu specjalistów zaleca, aby dostarczać do ciała różne substancje w formie suplementów diety. Bardzo często wskazuje się w tym wypadku lizynę. Czym ona jest i z jakiego powodu warto ją suplementować?

Czym jest lizyna?

Lizyna jest aminokwasem, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Odpowiada m.in. za budowanie przeciwciał, nowych białek, a także różnych enzymów. Co bardzo ważne, lizyna jest również kluczowa podczas produkcji hormonów.
Lizyna bardzo często dostarczana jest po prostu wraz z pożywieniem. Duże jej ilości znajdują się w jajkach serach, twarogach i mleku. Innym bardzo bogatym źródłem tego aminokwasu są ryby, kurczak, indyk oraz migdały, czekolada i produkty sojowe.

Jakie są skutki niedoboru lizyny?

Choć na ogół lizyna jest dostarczana w odpowiedniej ilości poprzez pożywienie, to jednak w pewnych sytuacjach może zachodzić powstawanie jej niedoboru. Dzieje się tak przy nieodpowiedniej diecie, podczas przyjmowania wielu leków, a także wyniku pewnych chorób. Jakie objawy mogą świadczyć o tym, że ma się do czynienia z niedoborem lizyny i warto sięgnąć po jej suplementowanie?
Zdecydowanie najczęściej niedobór lizyny objawia się poprzez uczucie silnego, nieuzasadnionego wysiłkiem fizycznym zmęczenia, a także rozdrażnieniem, spadkiem energii i problemami z koncentracją. Powszechnie przy niedoborze lizyny pojawia się utrata apetytu, opryszczka, zawroty głowy i przekrwione oczy.

Właściwości pro zdrowotne lizyny

Jak już zostało to wcześniej wspomniane, lizyna odpowiada za szereg naprawdę istotnych dla funkcjonowania całego organizmu mechanizmów. Warto się teraz dowiedzieć, jakie są jej konkretnie właściwości prozdrowotne. Kiedy warto po nią sięgnąć?
Wiedzieć trzeba, że lizyna odgrywa naprawdę ważną rolę podczas produkcji kolagenu. Z tego też powodu jej przyjmowanie w wyraźny sposób poprawia jędrność skóry, a także nadaje jej ładnego wyglądu.
Co więcej, lizyna poprawia wchłanianie wapnia, dzięki czemu wzmocnieniu ulegają kości i zęby, a także wspomaga organizm w wytwarzaniu L-karnityny, co poprawia procesy metabolizmu tłuszczy. Dowiedz się więcej na https://www.witaminyswanson.pl.

Kto powinien zażywać lizynę?

Z racji tego, że lizyna jest w stanie poprawić działanie procesów regenerujących w organizmie, a także przyspiesza wzrost tkanki mięśniowej, jest to suplement wprost idealny dla wszystkich aktywnych fizycznie ludzi. Jeśli więc uprawia się jakiś sport, powinno się ją włączyć do codziennego jadłospisu. Jest ona również polecana przy leczeniu różnych uszkodzeń i kontuzji.

Gdzie kupić lizynę?

Wiele osób zastanawia się na tym, gdzie najlepiej kupować lizynę. Sklep musi być pewny, tani, a także z dużą ofertą. Wszystkie te kryteria z nawiązką spełnia sklep witaminyswanson.pl, w którym klienci mają do dyspozycji naprawdę sporą ofertę różnych środków.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij