glamourlady.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie, diecie.

Moda

Jak zrobić dziury w jeansach? Odpowiadamy

Jak zrobić dziury w jeansach? Odpowiadamy

Dziury i przetarcia w jeansach są bardzo modne. Dzięki takim spodniom można stworzyć bardzo ciekawą stylizację. W każdej szafie powinna znaleźć się choć jedna para spodni z przetarciami bądź dziurami. Taką odzież można zakupić w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych. Przetarcia oraz dziury można zrobić też samemu w domu, gdyż istnieją na to sprawdzone sposoby.

Modne dziury oraz przetarcia

Pomimo tego, że trendy w modzie stale ulegają wszelkim zmianom, to jest parę elementów ubioru, które zawsze powinny znaleźć się w szafie. Mowa tutaj nie tylko o małej czarnej, białej podkoszulce czy czarnej ramonesce, ale także o przetartych spodniach. Jeżeli mowa o jeansach z dziurami, nie ma potrzeby kupowania takich spodni w sklepie odzieżowym. Dziury na spodniach można zrobić samemu w domu. To samo dotyczy modnych przetarć. Istnieją sprawdzone sposoby, dzięki którym bardzo łatwo można samemu zrobić dziury na spodniach. W ten sposób nawet stara odzież może zyskać drugie życie. Spodnie z przetarciami oraz dziurami są chętnie noszone praktycznie na całym świecie. Taka odzież jest ceniona także przez gwiazdy światowego formatu, gdyż dzięki niej możliwe jest stworzenie niepowtarzalnej stylizacji.

Jak zrobic przetarcie na spodniach?

Warto zaznaczyć, że jeszcze ponad dekadę temu dziurawe i przetarte jeansy były kojarzone głównie z buntownikami oraz przedstawicielami licznych subkultur, obecnie jednak wiele zmieniło się w tej kwestii. Od kilku lat dziury oraz przetarcia na spodniach to oznaka stylu. Nie trzeba wyrzucać swoich ulubionych jeansów do kosza, jeśli na przykład w czasie gotowania pojawiła się na nich trudna do usunięcia plama. W przypadku, gdy w czasie drogi do pracy uszkodzony został materiał, warto przerobić nieco jeansy, zamiast wyrzucać je. Okazuje się, że sposobów na zrobienie modnych przetarć na spodniach w domowym zaciszu jest parę. Znały je doskonale nasze babcie oraz mamy. Trzeba wiedzieć, że dawniej, jeżeli chciało się mieć zadziorny, modny strój, nie wystarczyło pójść do sklepu, lecz wymagana była kreatywność. W obecnych czasach można czerpać inspirację z utartych wcześniej ścieżek.

Jak zrobić dziury w jeansach

Zanim przystąpi się do przecierania jeansów, warto wybrać taki model, który z pewnością jest celem odmienienia. Niestety odwrotu później nie będzie. Kolejno, żeby uniknąć niechlujnego efektu, warto będzie zaznaczyć flamastrem, długopisem bądź kredką miejsce, w którym chce się zrobić modne przetarcia lub dziury. Jeżeli celem jest standardowa dziura na kolanie, lepiej nie rysować linii dokładnie od szwu do szwu. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zatrzymanie się nieco przed. Co istotne, dziury można również zrobić pionowo bądź na ukos. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie wolno ich wycinać prowadząc nożyczki po wyznaczonej linii, gdyż należy to robić po łuku. Żeby dziury były jeszcze bardziej stylowe, warto będzie je nieco postrzępić. Do tego zadania idealnie pasuje pumeks. Należy nim przetrzeć delikatnie krawędzie wykonanej dziury. Co więcej, dzięki niemu możliwe jest też stworzenie modnych przetarć na spodniach.

Udostępnij