fitness-na-wyzszym-poziomie

POUND – fitness na wyższym poziomie

POUND to nowa forma treningu cardio, która pochodzi Los Angeles.Trening opracowany został przez dwie kobiety, atletki i perkusistki: Kirsten Potenza i Cristina Peerenboom. I nie byłoby w nim nic wyjątkowego gdyby nie to, że w trakcie zajęć używa się specjalnie zaprojektowanych do ćwiczeń pałeczek o nazwie Ripstix, które nadają rytm i podnoszą intensywność wykonywanych ćwiczeń.

W trakcie zajęć fitness uczestnicy spalają do 900 kalorii w czasie 45-minutowego treningu cardio. Zajęcia POUND to połączenie różnych styli, zarówno w muzyce jak i w samym treningu. Znajdziemy tam elementy jogi, jak również intensywnego cardio (podobnie jak zajęcia cross fit).  Zwolenniczki mocniejszych rapowych kawałków na pewno zainteresują się tym stylem. Żywa rytmiczna muzyka popowa przeplatana jest kawałkami mocnego rapu.Trening POUND

Większa część zajęć odbywa się w pozycji przysiadu. W rytm wykonywanych ćwiczeń pracuje całe nasze ciało. Największa intensywność spoczywa na naszych rękach i ramionach gdzie w rytm muzyki trzymając pałeczki cały czas wybijamy rytm – dosłownie jak na perkusji.

Pracują wszystkie nasze mięśnie, całe nasze ciało dzięki czemu:

  • spalamy tkankę tłuszczową
  • wzmacniamy mięśnie głębokie
  • modelujemy sylwetkęPOUND dostępne jest już w 35 krajach, również w Polsce znajdziecie ten rodzaj treningu. Coraz więcej klubów fitness zaczyna wprowadzać ten rodzaj zajęć u siebie.

SHARE THIS

RELATED ARTICLES